Sporty ekstremalne   »   Ziemia   »   3. Spotkania Podróżników i Eksplorerów w Krakowie

Ziemia

rss

3. Spotkania Podróżników i Eksplorerów w Krakowie

2009.11.13//  S. Kozak
Na Spotkaniu Podróżników i Eksplorerów bohaterami są prawdziwi poszukiwacze przygód. Pasjonaci cenieni w podróżniczym środowisku, świetni globtroterzy, żeglarze i alpiniści będą opowiadać o swoich podróżach od dzisiaj do niedzieli (13-15 listopada) w Krakowie.
Kinga Baranowska
Kinga Baranowska Kinga Baranowska
Kinga Baranowska

Większość podróżników przybywających do Krakowa to uczestnicy i prelegenci Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni. Najbliższe takie spotkanie odbędzie się od 12 – 14 marca 2010 roku. Zostaną tam już tradycyjnie wręczone nagrody Kolosy dla najlepszych globtroterów. SPiE stanowi przedsmak gdyńskich spotkań i przypomnienie ostatnich wydarzeń.

W tym roku w Krakowie będzie poruszany m.in. temat powrotu Bronisława Malinowskiego na Wyspy Trobrianda, motocyklowej przeprawy przez Afganistan i historycznego rejsu czeskich żeglarzy.
Przeczytaj także: Rowerem przez pustynię »Odbędą się relacje z ekspedycji rowerowych Piotra Milaniaka, Piotra Strzeżysza i Arkadiusza Ziemby. Podróżowali oni przez Karakorum, Tybet, Himalaje, Andy, pustynię Atacama i Madagaskar.
Leszek Cichy Leszek Cichy
Leszek Cichy Leszek Cichy
Piotr Strzeżysz Piotr Strzeżysz


Z ciekawostek poznamy tajemnice Najdłuższego Marszu indiańskiego, szamanów z Paragwaju i dowiemy się dlaczego paragwajska Matka Boska patronuje przemytnikom.

Swoją osobą spotkania uświetni Kinga Baranowska, która opowie o tegorocznej wyprawie na Kanczendzongę. Pojawi się Michał Król odpowiedzialny za wytyczenie nowej drogi na ścianie Pharilapcha w dolinie Khumbu oraz wiele innych znakomitych postaci.
Przeczytaj także: Stefan Glowacz na Marmot Tour Poland »Najważniejsza osobistością na spotkaniach będzie jednak Leszek Cichy, który 17 lutego 1980 roku wraz z Krzysztofem Wielickim dokonał pierwszego w historii, zimowego wejścia na najwyższy szczyt Ziemi. Jego wystąpienie będzie stanowiło prolog do obchodów 30-tej rocznicy tego jednego z najważniejszych dla himalaizmu wydarzenia.
Arkadiusz Ziemba Arkadiusz Ziemba
Kinga Baranowska Kinga Baranowska
3.Spotkania Podróżników i Eksplorerów 3.Spotkania Podróżników i Eksplorerów


Na zakończenie imprezy zostanie wyemitowany film Marka Klonowskiego o wyprawie przez lodowce Ameryki Północnej i zdobyciu najwyższego, kanadyjskiego szczytu – Mount Logan.
Przeczytaj także: Polacy na szczycie Carstensz Pyramid »O szczegółach imprezy w krakowskim Dworku Białoprądnickim można dowiedzieć się ze strony kolosów.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
WWE Raw: Asuka vs. Kayden Carter - highlights

Źródło: www.kolosy.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
3. Spotkania Podróżników i Eksplorerów w Krakowie

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale KulturaDo góry  //  Sporty ekstremalne   »   Ziemia   »   3. Spotkania Podróżników i Eksplorerów w Krakowie