Sporty ekstremalne   »   Ziemia   »   Andrzej Bargiel chce zjechać na nartach z Broad Peak

Ziemia

rss

Andrzej Bargiel chce zjechać na nartach z Broad Peak

2015.07.25//  P. Rączka
Złe warunki atmosferyczne na Broad Peak, opóźniają próbę zjazdu na nartach z ośmiotysięcznika, jaką zamierza podjąć Andrzej Bargiel. Zakopiańczyk chce dokonać czegoś, co jeszcze nikomu nigdy się nie udało. Aktualnie od trzeciego obozu aż do szczytu nagromadziło się sporo śniegu - aż po pas, przez co Polak musi sobie torować drogę. Jak na tę porę roku warunki są zaskakujące.
Andrzej Bargiel chce zjechać na nartach z Broad Peak
Andrzej Bargiel chce zjechać na nartach z Broad Peak
Andrzej Bargiel chce zjechać na nartach z Broad Peak

Bargiel to kilkukrotny mistrz Polski i czołowy zawodniki w skialpinizmie. Pięć lat temu pobił rekord świata w biegu na Elbrus, który do tej pory nie został pobity. W 2013 roku został pierwszym Polakiem, który bez odpinania nart, zjechał ze szczytu ośmiotysięcznika do jego podstawy.

Kilka dni temu w rejonie obozu pierwszego zinął jeden z tragarzy wysokościowych, na skutek zsunięcia się lawiny. Z kolei japońska wspinaczka doznała poważnego, otwartego złamania nogi.

- Udało się ją znieść do podstawy ściany. Nie przyleciał śmigłowiec, bo pogoda na to nie pozwala. Ona ma dosyć duże krwawienie ze złamania nogi. Została poddana operacji w takich dość prymitywnych warunkach. Nie ma perspektyw na to, żeby śmigłowiec szybko tutaj dotarł - relacjonował Bargiel w rozmowie z dziennikarzem RMF FM.

w rejonie obozu pierwszego. Zginął jeden z tragarzy wysokościowych, a japońska wspinaczka doznała poważnego, otwartego złamania nogi.

Udało się ją znieść do podstawy ściany. Nie przyleciał śmigłowiec, bo pogoda na to nie pozwala. Ona ma dosyć duże krwawienie ze złamania nogi. Została poddana operacji w takich dość prymitywnych warunkach. Nie ma perspektyw na to, żeby śmigłowiec szybko tutaj dotarł - relacjonował Andrzej Bargiel w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Maciejem Pałahickim.Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-operacja-na-5000-m-n-p-m-dramatyczna-relacja-andrzeja-bargie,nId,1856582#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefo
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
WWE Raw: Asuka vs. Kayden Carter - highlightsWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Andrzej Bargiel chce zjechać na nartach z Broad Peak

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Sporty ekstremalne   »   Ziemia   »   Andrzej Bargiel chce zjechać na nartach z Broad Peak