Sporty ekstremalne   »   Ziemia   »   Annapurna Dream 2010: Baranowska na szczycie ośmiotysięcznika

Ziemia

rss

Annapurna Dream 2010: Baranowska na szczycie ośmiotysięcznika

2010.05.06//  S. Kozak
Kinga Baranowska w czasie wyprawy Annapurna Dream 2010 zdobyła kolejny ośmiotysięcznik. Szczyt Annapurny (8091 m) alpinistka osiągnęła 27 kwietnia. W podróży towarzyszyli jej: Piotr Pustelnik, Peter Hamor i Horii Colibasanu.

Annapurna to bardzo niebezpieczna góra. Do tej pory na jej szczyt dotarło niewiele ponad sto osób, ale prawie połowie z nich nie udało się wrócić szczęśliwie z wyprawy. W gronie osób, które ją zdobyły znajduje się Wanda Rutkiewicz.
Kinga Baranowska Kinga Baranowska...
Kinga Baranowska ...zdobyła ośmiotysięcznik...
Annapurna ...Annapurna

Baranowska ma 35 lat. Przygodę z wysokimi górami zaczynała od Alp. Przed pierwszą próbą zdobycia himalajskich szczytów, miała już na koncie m.in. Kilimandżaro (5895 m) i Mount Kenia (5199 m).

W 2003 roku Kinga wyruszyła po raz pierwszy w Himalaje, a wyprawa na Cho Oyu (8201 m) zakończyła się powodzeniem. Dzięki temu zapisała się ona do grona dziewięciu Polek, jakim udało się pokonać tak wysokie góry.
Annapurna Annapurna...
Annapurna ...to siódmy ośmiotysięcznik...
Kinga Baranowska ...Kingi Baranowskiej

Kinga Baranowska zaliczyła już siedem ośmiotysięczników. Na trzech z nich (Dhaulagiri, Manaslu i Kanczendzondze) była pierwszą Polką. W klasyfikacji żyjących himalaistek, pod względem ilości zdobytych ponad ośmiotysięcznych szczytów, Baranowska zajmuje piątą pozycję. Najlepsza jest Koreanka Oh Eun-Sun, która ma ich na koncie czternaście.
Kinga Baranowska Kinga Baranowska
Annapurna Annapurna
Annapurna Annapurna

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
WWE Raw: Asuka vs. Kayden Carter - highlightsWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Annapurna Dream 2010: Baranowska na szczycie ośmiotysięcznika

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale High-TechDo góry  //  Sporty ekstremalne   »   Ziemia   »   Annapurna Dream 2010: Baranowska na szczycie ośmiotysięcznika