Sporty ekstremalne   »   Ziemia   »   Broad Peak: Tomasz Kowalski pochowany. Ciała Berbeki nie znaleziono

Ziemia

rss

Broad Peak: Tomasz Kowalski pochowany. Ciała Berbeki nie znaleziono

2013.07.17//  P. Rączka
Tagi: Broad Peak
Jacek Berbeka i Jacek Jawień dotarli do ciała Tomasza Kowalskiego, który zginął w marcu na Broad Peak (8047 m). Dwójka naszych himalaistów zniosła zmarłego kolegę sto metrów niżej i pochowała pod kamieniami. Cała operacja związana z transportem trwała sześć godzin. Nie udało się odnaleźć ciała Macieja Berbeki, ale jak mówi jego brat - na 90 procent jest szczelinie poniżej przełęczy, na wysokości około 7800 m i nie ma potrzeby, aby je z tego miejsca zabierać. Wyprawa zakończyła swą misję i wraca do Polski.
Broad Peak: Tomasz Kowalski pochowany. Ciała Berbeki nie znaleziono

- Kowalski w takim miejscu, gdzie absolutnie nie było możliwości jego wyminięcia. To był taki kominek w pionie i wszyscy wspinający się na Broad Peak, zarówno wchodzący jak i schodzący, musieli po nim przejść i już mieliśmy takie sygnały. Były tu wcześniej wyprawy, które dotarły troszeczkę wcześniej od nas. Pierwsi nam zasygnalizowali Niemcy, przekazując informacje o zwłokach. Następnie jeszcze siedem innych osób, mówiąc, że przepraszają bardzo, że dotykają to ciało, ale nie ma innej możliwości - powiedział Berbeka.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
WWE Raw: Asuka vs. Kayden Carter - highlightsWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Broad Peak: Tomasz Kowalski pochowany. Ciała Berbeki nie znaleziono

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

  • Na polskim rynku debiutuje kolejny smartfon od Motoroli - motog51 5G. To kolejny model z...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Sporty ekstremalne   »   Ziemia   »   Broad Peak: Tomasz Kowalski pochowany. Ciała Berbeki nie znaleziono