Sporty ekstremalne   »   Ziemia   »   ?Polskie Himalaje" - sukces serii polskich filmów dokumentalnych

Ziemia

rss

?Polskie Himalaje" - sukces serii polskich filmów dokumentalnych

2009.12.12//  S. Kozak
„Polskie Himalaje” to seria filmów dokumentalnych zrealizowanych przez Agorę i firmę Artica Production. Na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Mountains, Extreme Sports and Adventures seria została nagrodzona w kategorii Alpinizm, Eksporacja i Adventure.
Polskie Himalaje Polskie Himalaje
Polskie Himalaje Polskie Himalaje
Polskie Himalaje Polskie Himalaje

Festiwal Mountains, Extreme Sports and Adventures odbył się w tym roku po raz dziewiąty. W listopadzie, w bułgarskim Bansku polska produkcja została nagrodzona. To nie pierwsze wyróżnienie dla „Polskich Himalajów”. W sierpniu tego roku film „Panie w górach” otrzymał nagrodę w kategorii Alpinizm na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Inkafest. Cała seria otrzymała też Nagrodę Specjalną Jury 26. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Alpinistycznych.

Polskie Himalaje Polskie Himalaje
„Polskie Himalaje” opowiadają o zdobywaniu przez Polaków Himalajów i Karakorum. Ich przygoda zaczęła się 2 lipca 1939 roku. Czterech alpinistów zdobyło wtedy Nanda Devi East (7434 m). Później dalej pokonywali najwyższe szczyty świata zimą. Te, na których był ktoś już wcześniej, nasi wspinacze pokonywali inną drogą. Niestety Jerzemu Kukuczce nie udało się zdobyć korony Himalajów. Za to Polki rozpoczęły propagowanie alpinizmu wśród pań. O tych odważnych ludziach i o ich wyczynach odpowiadają właśnie „Polskie Himalaje”.

Seria „Polskie Himalaje” to:
1. Pierwsi zdobywcy
2. Lodowi wojownicy
3. Wielkie wspinaczki
4. Panie w górach
5. Największe tragedie
6. Leksykon polskiego himalaizmu 
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
WWE Raw: Asuka vs. Kayden Carter - highlightsWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
?Polskie Himalaje" - sukces serii polskich filmów dokumentalnych

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Lifestyle

W dziale SportDo góry  //  Sporty ekstremalne   »   Ziemia   »   ?Polskie Himalaje" - sukces serii polskich filmów dokumentalnych