Ziemia

Puchar Świata w boulderingu dla Ondry i Noguchi

2010.08.02//  S. Kozak
Tegoroczny Puchar Świata w bulderingu powędrował w ręce Akiyo Noguchi i Adama Ondry. To właśnie oni udowodnili na ostatnich zawodach w Monachium, że są najlepsi i to oni cieszyli się z triumfu.
Przed decydującą rywalizacją różnice między zawodnikami w klasyfikacji generalnej nie były duże, dlatego już przed zawodami było wiadomo, że czekają nas spore emocje.
Akiyo Noguchi Akiyo Noguchi...
Anna Stöhr ...pokonała Annę Stöhr...
Chloé Graftiaux ...i Chloé Graftiaux

Rzeczywiście – wspinacze zapewnili widzom ciekawe widowisko. Japonka Noguchi do ostatnich chwil walczyła z Austriaczką Anną Stöhr, której do zdobycia Pucharu zabrakło tylko 8 punktów. W klasyfikacji generalnej trzecią pozycję wywalczyła Chloé Graftiaux.

Ondra natomiast podium ostatnich zawodów podzielił z Rosjanami Dimitrym Szarafudinowem i Wiktorem Kozłowem. Dwójka ta jednak w klasyfikacji pucharowej musiała ustąpić miejsca Austriakowi Kilianowi Fischhuberowi i Japończykowi Tsukuru Hori, którzy w Monachium zajęli kolejno 4. i 5. miejsce.
Adam Ondra Adam Ondra...
Adam Ondra ...był najlepszy...
Adam Ondra ...wśród panów

W Monachium nie zabrakło Polaków. Agata Wiśniewska znalazła się dopiero na 20. miejscu, a panowie – Piotr Bunsch i Jakub Główka, uplasowali się kolejno na 27. i 47. oczku.