Walki

Otwarte Mistrzostwa Europy BJJ: Held i Lizarazu sięgają po medale

2010.02.03//  S. Kozak
W dniach 28-31 stycznia w Lizbonie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Europy w Brazylijskim Jiu-Jitsu. W turnieju udział wzięło około 1500 zawodników i zawodniczek, w tym spora grupa z Polski. Nasi reprezentanci poradzili sobie bardzo dobrze, podobnie jak były piłkarz – Bixente Lizarazu.

BJJ dla 40-letniego Francuza jest życiową pasją, dlatego zajął się tym sportem po zakończeniu kariery piłkarskiej. Rok temu wywalczył złoto, ale w niższej kategorii. Jego tegoroczny brązowy medal w grupie Purpurowych Pasów, był dla wielu niespodzianką.
Brazylijskie Jiu-Jitsu BJJ

Otwarte Mistrzostwa Europy są jedną z najbardziej prestiżowych imprez BJJ na świecie. Zabłysnął na nich 18-letni Polak – Marcin Held. Wygrał on wszystkie walki w klasie Purpurowych Pasów i zdobył pierwsze miejsce w grupie. Było to największe osiągnięcie polskiej ekipy, mimo dobrej postawy wielu zawodników i powrotu ze sporą liczbą medali.