Ziemia

Big Air 2009: Stefan Gimpl zwycięzcą imprezy

2009.11.12//  S. Kozak
W Barcelonie zawody snowboardowe odbywały się po raz pierwszy i już przyciągnęły na trybuny około dwadzieścia tysięcy widzów. Na Estadio Olimpico zawodnicy rywalizowali na 35-metrowej rampie. 7 listopada najlepszym okazał się Stefan Gimpl.
Do rywalizacji stanęło sześćdziesięciu snowboardzistów. Była to druga eliminacja pucharu świata LG Snowboard FIS World Cup zwycięska dla Stefana Gimpla. Wcześniej na imprezie w Londynie również on zajął najwyższe miejsce na podium.
Stefan Gimpl Stefan Gimpl
Stefan Gimpl Stefan Gimpl...
Stefan Gimpl ...na Pucharze Świata FIS.

Tuż za nim wylądował, też tak samo jak na London Freeze, Gian-Luca Cavigelli. Trzecie miejsce zajął Norweg - Gjermund Braaten.
W tym roku imprezy Pucharu Świata FIS będą odbywać się często i to w największych światowych metropoliach. W tym roku byli już w Londynie, a za dwa tygodnie zagoszczą w Sztokholmie. FIS chce w ten sposób pokazać swoją snowboardową twarz i dogonić TTR.
Przeczytaj także: Surfing na monstrualnych falach »Znajduje się wielu zawodników, którzy bojkotują występy pod patronatem narciarzy, jednak wysokie nagrody pieniężne i światowy prestiż przekonują wiele postaci nawet ze światowej czołówki.