Sporty ekstremalne   »   Woda   »   Flyboard - wodne szaleństwo

Woda

rss

Flyboard - wodne szaleństwo

2016.06.08//  Jarosław Cieśla
My faceci, lubimy dreszcz emocji i dużą dawkę adrenaliny. Dla niektórych bez ryzyka nie ma zabawy. Sportowa rywalizacja już nie każdemu wystarcza, więc wymyślamy sobie różne atrakcje i podnosimy poprzeczkę coraz wyżej. Uprawianie sportów ekstremalnych, to sposób na niezwykłe doznania. Takich właśnie można doświadczyć na Flyboardzie. Jest to urządzenie, które pod wpływem zasilania wodnego może się unosić nad powierzchnią akwenu do kilku metrów.
Flyboard - wodne szaleństwo
Flyboard - wodne szaleństwo
Flyboard - wodne szaleństwo

Niesamowitą radość i mnóstwo emocji dostarcza wykonywanie najprzeróżniejszych ewolucji i akrobacji. Są tym efektowniejsze, im dłuższy wąż, którego drugi koniec umocowany jest do skutera wodnego. Porusza się na nim instruktor, który steruje urządzeniem oraz czuwa również nad bezpieczeństwem unoszącego się nad powierzchnią wody śmiałka.

Wrażenia podczas takiego lotu są niesamowite również dzięki dużej prędkości poruszania się Flyboardem. Uzyskuje się ją poprzez działanie turbiny skutera do wytworzenia pod ciśnieniem strumieni wody. Wygląda to niesamowicie, kiedy człowiek podczepiony do tego mechanicznego urządzenia jest unoszony wysoko w górę na dwóch słupach wodnych. Można poczuć się jak mityczny heros lub istota pochodząca z innej planety.

Flyboard jest nie tylko atrakcją kurortów wypoczynkowych i sprawdzianem odwagi dla spragnionych dużej dawki adrenaliny ,,szaleńców". To również dyscyplina sportowa, które doczekała się zawodów rangi mistrzostw Świata. Rozgrywane są od 2012 roku w Azji, a dokładnie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Katarze. Ta stosunkowo młoda dyscyplina ekstremalnych sportów wodnych ma również miłośników w naszym kraju. Pierwsze Mistrzostwa Polski zostały rozegrane w 2014 roku.
Flyboard - wodne szaleństwo
Flyboard - wodne szaleństwo
Flyboard - wodne szaleństwo

Cały czas czuwa nad nami instruktor na skuterze. Jeśli ktoś ma taką ochotę, to można zainstalować na rękach odpowiednie drążki, dzięki którym samemu można kierować lotem urządzenia i mieć wpływ na wykonywane akrobacje. Oczywiście wszystko zależy od doświadczenia i wytrenowania. Warto temu elementowi poświęcić czas, bo później można pozwolić sobie na naprawdę szalone ewolucje. Wrażenia podczas takiego lotu są niesamowite.
Flyboard - wodne szaleństwo
Flyboard - wodne szaleństwo
Flyboard - wodne szaleństwo

Oczywiście warto zwrócić uwagę na swoje bezpieczeństwo. Umiejętność pływania nie jest wymogiem, aby skorzystać z Flyboardu, gdyż zawsze należy mieć na sobie kamizelkę zapewniającą utrzymanie się na powierzchni wody.  Dodatkowym zabezpieczeniem jest także kask, który chroni naszą głowę przed urazami. Zalecane jest także założenie pianki triathlonowej lub do nurkowania. Z boku taki lot może wydawać się bardzo ryzykowny, jednak po opanowaniu techniki nic nam nie grozi, za to radości jest przy tym mnóstwo.
Flyboard - wodne szaleństwo
Flyboard - wodne szaleństwo
Flyboard - wodne szaleństwo

Korzystanie z Flyboardu to ciekawe doświadczenie. Najpierw wchodzimy lub wskakujemy do wody. Powoli odpływamy na taką odległość, aż wąż który łączy nas ze skuterem rozprostuje się na całej swojej długości. Stopy są przymocowane do deski, na której w czasie lotu opieramy ciężar ciała. Niesamowite uczucie jest wtedy, gdy powoli wynurzamy się z wody wyglądając  jak wojownik z jakiegoś filmu science fiction. Ulatujemy nad powierzchnię wody. Dla osób obserwujących takie harce, to również świetny widok. Później suniemy nad taflą akwenu wodnego patrząc na wszystko z góry. Pozostaje już tylko odpowiednie balansowanie ciałem, aby nie wpaść z powrotem do wody, tylko lecieć tam gdzie tego właśnie zapragniemy.    

Po kilku próbach będziemy już swobodnie kontrolować lot, a nawet wykonywać przeróżne ewolucje. Nawet jeśli nie wszystko się powiedzie, to i tak będzie przy tym dużo zabawy i śmiechu. Flyboard to możliwość sprawdzenia się w ekstremalnej dyscyplinie oraz mnóstwo emocji i solidna dawka adrenaliny. Warto tego spróbować!
Flyboard - wodne szaleństwo
Flyboard - wodne szaleństwo
Flyboard - wodne szaleństwo

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
WWE Raw: Asuka vs. Kayden Carter - highlightsWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Flyboard - wodne szaleństwo

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale LifestyleDo góry  //  Sporty ekstremalne   »   Woda   »   Flyboard - wodne szaleństwo