Woda

Januszewski i Nowak wygrali PŚ w klasie 49er w Olsztynie

2012.06.25//  P. Rączka
W żeglarskich regatach Pucharu Świata w klasie 49er - Volvo Olympic Cup, które przez ostatni weekend odbywały się na jeziorze Krzywym w Olsztynie zwyciężył Tomasz Januszewski i Jacek Nowak (AZS UWM Olsztyn). Drugie miejsce zajęła duńska załoga Mads Lubeck i Soren Kristensen, a na trzeciej miejscu uplasował się Marcin Czajkowski (YKP Gdynia) i Jacek Piasecki (SKŻ Ergo Hestia Sopot).
Słabo spisał się mistrz olimpijski pekińskich igrzysk Duńczyk Jonas Warrer żeglujący z Mathiasem Slettenem - zajęli 5. miejsce. W trakcie trzech dni rozegrano dziewięć wyścigów, które odbywały się przy słabym wietrze. W czterech triumfowali Czajkowski i Piasecki.