Sporty ekstremalne   »   Walki   »   ME w sumo: Dziewięć medali dla Polski

Walki

ME w sumo: Dziewięć medali dla Polski

2010.05.27//  S. Kozak
Dzisiaj w Warnie zakończyły się Mistrzostwa Europy w sumo, z których Polacy wracają z dziewięcioma medalami. Nasi reprezentanci wywalczyli dwa złote, jeden srebrny i sześć brązowych krążków.
Złoty medal powędrował do damskiej drużyny w składzie: Małgorzata Krzemień, Natalia Brzychcy, Marta Urbaniak i Edyta Witkowska-Popecka oraz do Martina Alcera walczącego w kategorii 100 kg.
Sumo Sumo
Sumo Sumo
Sumo Sumo

Panie wracają też z osiągnięciami osobistymi. Krzemień i Witkowska-Popecka stanęły na podium w kategorii +95 kg, kolejno na drugim i trzecim stopniu. Brzychcy w kategorii 95 kg wywalczyła brąz, czyli to samo co Małgorzata Kluza w kategorii 55 kg.

Drużyna panów składająca się z Marcina Rozuma, Adriana Czecha, Jacka Piersiaka i Jacka Jaracza, zajęła trzecie miejsce. Taki sam wynik osiągnął Aron Rozum w kategorii 85 kg i Wojciech Poczta w kategorii 110 kg.