Ziemia

PŚ: Kiepski start Polaków w czasówkach w Moskwie

2010.06.21//  S. Kozak
Wczoraj w Moskwie odbyły się drugie tegoroczne zawody Pucharu Świata we wspinacze sportowej. W rywalizacji udział wzięło 21 kobiet i 42 mężczyzn, którzy wspinali się po 14-metrowej, nieco odchylonej od pionu trasie. Wyznaczone drogi były trudne do przebycia i kiepsko spisali się na nich nasi reprezentanci.

Do finału udało się awansować tylko Edycie Ropek i Tomaszowi Oleksemu. Niestety nasza najlepsza zawodniczka w walce z Olgą Szeremetiewą, odpadła od ściany i zajęła odległe, szesnaste miejsce.
Wspinaczka sportowa Tym razem...
Edyta Ropek ...Edyta Ropek...
Edyta Ropek ...odpadła od ściany

Nieznacznie lepiej spisał się Oleksy. Jego suma czasów w dwóch biegach z Maksimem Osipowem, była gorsza od tej uzyskanej przez Ukraińca i wystarczyła jedynie na zajęcie jedenastej pozycji.

Monika Prokopiuk w eliminacjach miała pecha i uplasowała się na 17 pozycji. Słabe czasy uzyskali też Łukasz Świrek i Jędrzej Komosiński, którzy zajęli kolejno 29. i 32. lokatę.
Edyta Ropek Edyta Ropek

Zwyciężczyniami weekendowych zmagań zostały kolejno Julia Lewoczkin, Olga Jestiegniewa i Maria Krasawina. W gronie męskim na podium stanęli Stanisław Kokorin, Jewgienij Wajczekowski i Maksim Osipow.
WWE Raw: Asuka vs. Kayden Carter - highlights