Sporty ekstremalne   »   Woda   »   MŚ T-550: Trzy medale dla Polaków

Woda

MŚ T-550: Trzy medale dla Polaków

2010.09.06//  J. Knop
W Zbąszyniu rozegrane zostały motorowodne mistrzostwa świata klasy T-550. Całe podium opanowali Polacy, co ciekawe wszyscy z klubu Posnania Poznań.

Mistrzem świata został Marcin Mucha, który na swoim koncie zgromadził 1100 punktów. Przypomnijmy, że zawodnik nie ukończył pierwszego biegu z powodu problemów natury technicznej, lecz w kolejnych zajmował drugą i dwukrotnie pierwszą lokatę.
Motorowodne mistrzostwa świata Motorowodne mistrzostwa świata

Taką samą liczbę punktów zgromadził na swoim koncie Michał Gembiak, kolega klubowy Muchy. Gembiak miał jednak gorszy czas i to właśnie ten czynnik zdecydował o nagrodzeniu go srebrnym medalem.

Brązowy medal przypadł również zawodnikowi Posnanii Poznań – Marcinowi Gembiakowi, który po zakończeniu wyścigu był czwarty. Gembiak zajmował miejsce za Estończykiem - Artem Raudve. Po kontroli technicznej okazało się jednak, że łódź Estończyka miała kanały wydechowe niezgodne z homologacją międzynarodowej federacji i decyzją sędziów został on zdyskwalifikowany. Dzięki takiemu obrotowi sprawy Gembiak otrzymał brązowy medal.