Sporty ekstremalne   »   Ziemia   »   Maja Włoszczowska rozstaje się ze swoim trenerem!

Ziemia

rss

Maja Włoszczowska rozstaje się ze swoim trenerem!

2011.07.15//  D. Niezgoda
Maja Włoszczowska po 12 latach współpracy zmienia swojego szkoleniowca! "Rozstajemy się w zgodzie, cieszę się, że współpracowałam z trenerem Piątkiem", powiedziała kolarka.

Maja Włoszczowska jest jedną z najbardziej utalentowanych kolarek górskich na świecie. W ubiegłym roku zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Świata MTB, w 2009 roku również złoty medal na Mistrzostwach Europy MTB XC, trzy lata temu Puchar Świata MTB XC. Od ponad jedenastu lat staje na najwyższych miejscach podiów, w najbardziej prestiżowych konkursach.
Maja Włoszczowska rozstaje się ze swoim trenerem
Maja Włoszczowska rozstaje się ze swoim trenerem Maja Włoszczowska
Maja Włoszczowska rozstaje się ze swoim trenerem

Zakończenie współpracy między trenerem a sportsmenką jest wielkim zaskoczeniem dla wszystkich osób związanych z kolarstwem górskim. Jednak warto przytoczy słowa szkoleniowca: "Nie my pierwsi. Tak się zdarza, nawet najlepsze małżeństwa się rozchodzą".

Główną przyczyną zerwania współpracy - jak tłumaczy były trener - były odmienne poglądy na kwestię przygotowań do igrzysk. Włoszczowska wybrała już następcę. Będzie nim Marek Galiński.
Maja Włoszczowska rozstaje się ze swoim trenerem
Maja Włoszczowska rozstaje się ze swoim trenerem Maja Włoszczowska
Maja Włoszczowska rozstaje się ze swoim trenerem

Mimo to nie wszystkim nowa sytuacja odpowiada. Minister Półgrabski wyraził swoje niezadowolenie mówiąc: "To oznacza automatyczną renegocjację umowy z powołanym przy ministerstwie Klubem Londyn 2012, który finansuje przygotowania naszych największych nadziei olimpijskich. PZKol. zaproponował na szkoleniowca pana Galińskiego, ale z tego co wiem, on wciąż ściga się na rowerze. Na fikcję nie pozwolę, tak jak nie pozwolę zawodniczce startować i przygotowywać się bez szkoleniowca. Chyba że zechce to robić za prywatne pieniądze. Wtedy proszę bardzo".

Miejmy nadzieję, że współpraca między Galińskim a Włoszczowską będzie układać się przynajmniej tak dobrze, jak w przypadku Andrzeja Piątka. Chociaż historia pokazuje całkiem odmienne scenariusze po tego typu wydarzeniach.
 
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
WWE Raw: Asuka vs. Kayden Carter - highlights

Źródło: gazeta.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Maja Włoszczowska rozstaje się ze swoim trenerem!

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Sporty ekstremalne   »   Ziemia   »   Maja Włoszczowska rozstaje się ze swoim trenerem!