Sporty ekstremalne   »   Woda   »   Monsoon Cup: Adam Minoprio najlepszy

Woda

Monsoon Cup: Adam Minoprio najlepszy

2009.12.07//  S. Kozak
Regaty Monsoon Cup 2009 zwyciężył Adam Minoprio wraz ze swoją załogą. Dzięki wygranej to on miał najwięcej punktów w rankingu World Match Racing Tour, co dało mu tytuł Mistrza Świata.
Adam Minoprio Adam Minoprio

W półfinałowym wyścigu zmierzyły się załogi z Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii. Nowozelandczycy okazali się lepsi i to oni dostali czek na 104 tysiące dolarów.

Adam Minoprio startował ze swoją załogą w składzie: Daniel Lean, Nick Blackman, Dave Swete oraz Tom Powrie. W pięknym stylu pokonali Bena Ainslie, za którym na podium stanął Peter Gilmour walczący o trzecią pozycję z Sebastianem Col’em.

Monsoon Cup to ostatnie regaty cyklu World Match Racing Tour. Dziewiąte zawody decydują, kto zostanie Mistrzem Świata. Od czterech lat impreza odbywa się w Kuala Terengganu w Malezji. W tym roku o zwycięstwo walczyło 11 zespołów.