Ziemia

Rock Master: Nagrody Rock Legends dla Ondry i Noguchi

2010.07.22//  S. Kozak
Zawody Rock Master to jedna z najbardziej prestiżowych imprez wspinaczkowych. W jej czasie wręczane są nagrody Arco Rock Legends. W tym roku jury zdecydowało, że w klasie Salewa Rock Awards wyróżnienie należy się Adamowi Ondrze, zaś w La Sportiva Competition Award - Chince Akiyo Noguchi.

Jury po raz pierwszy w historii wybrało w tym sezonie laureata nagrody Sector Climbing Award, za największy wkład w rozwój wspinaczki. Jej laureatem został Włoch – Maurizio Manolo Zanolla.
Akiyo Noguchi Akiyo Noguchi
Adam Ondra Adam Ondra
Maurizio Manolo Zanolla Maurizio Manolo Zanolla

W konkurencjach sportowych tradycyjnie już nie brakowało emocji. We wspinaczce na czas dobrze poradziła sobie Edyta Ropek, której niewiele zabrakło do miejsca na podium. Polka wywalczyła czwarte miejsce, tuż za Cuilian He, Olgą Morozkiną i Lucelią Blanko. W zawodach startowały również Monika Prokopiuk i Klaudia Buczek. Zajęły one kolejno 10. i 14. pozycję.
Edyta Ropek Edyta Ropek

Wśród mężczyzn w czasówkach najlepszy był Czech Libor Hroza. W finale pokonał on doświadczonego zawodnika z Rosji – Stanisława Kokorina. Nasi reprezentanci: Jędrzej Komosiński, Tomasz Oleksy i Tomasz Świrk, uplasowali się kolejno na 7., 11. i 14. miejscu.

W duelu, czyli wspinaczce na trudność po dwóch identycznych, równoległych drogach, wygrał Adam Ondra i Katharina Posch. To konkurencja, która jest rozgrywana tylko na zawodach Rock Master.
Katharina Posch Katharina Posch

Ondra wywalczył również trzecie miejsce w prowadzeniu. Tu wyprzedzili go Ramón Julian Puigblanque z Hiszpanii oraz Jakob Schubert z Austrii.

Niestety w rywalizacji pań w prowadzeniu nie zaszła daleko Kinga Ociepka. Polka zajęła 24. oczko, a na trasach najlepiej poradziły sobie Jain Kim, Katharina Posch i Angela Eiter.

Walka w kategorii buldering była ciekawa i zaskakująca. Ostatecznie najlepszą zawodniczką okazała się Anna Stöhr. Z nią na podium stanęły Olga Szalagina i Akiyo Noguchi.

W tej samej kategorii wśród mężczyzn, pierwsze miejsce zdobył Cedric Lacha. Podium podzielił on z Rustamem Gelmanowem i Tsukuru Horim.

Nowością na Arco Rock Master były zespołowe zawody na czas (team speed). W rywalizacji wzięło udział 12 zespołów, założonych z dwóch mężczyzn i jednej kobiety. Walczyli oni na znormalizowanych drogach, w systemie sztafetowym, czyli jeden za drugim. Najlepiej poradzili sobie tu Chińczycy. Polacy wystawili trzy składy, które wywalczyły 5., 7. i 9. miejsce.
WWE Raw: Asuka vs. Kayden Carter - highlights