Walki

Strikeforce: Henderson bez sukcesu po przejściu z UFC

2010.04.20//  S. Kozak
Dan Henderson (25-8) na ostatniej gali Strikeforce: Nashville walczył z Jake’m Shieldsem (25-4-1) o pas wagi średniej. Henderson – były zawodnik UFC, był faworytem spotkania, ale mimo tego przegrał jednogłośną decyzją sędziów po 25 minutach walki.
Henderson już po kilku sekundach walki posłał rywala na ziemię, ale ten zebrał siły i walczył do końca, przejmując inicjatywę w kolejnych rundach. Shields odrobił straty w pierwszej rundy i obronił swój mistrzowski pas.
Dan Henderson Dan Henderson
Jake Shields Jake Shields

W wadze lekkiej pas obronił Gilbert Melendez (18-2). Jego rywalem był mistrz DREAM Shinya Aoki (23-5). Japończyk jest świetny w parterze, ale Melendez raczej nie dopuszczał do takich sytuacji i starał się utrzymać walkę w stójce. Przybrana technika dała mu zwycięstwo na punkty.

Niespodziewanie w wadzie półciężkiej pas mistrza wywalczył Muhammad „King Mo” Lawal (7-0), który walczy zawdowo dopiero 19 miesięcy. Pokonał on Gegarda Mousasiego (28-3-1), również po 25 minutach walki i jednogłośnej decyzji sędziów.

WWE Raw: Asuka vs. Kayden Carter - highlights